Lojtari i U21 dhe i Dritës, transferohet tek Dinamo

Ardit Tahiri është lojtari më i ri i Dinamos.

Lajmi është dhënë nga klubi, me një postim në rrjetet sociale.

Sulmuesi 21-vjeçar vjen te kjo skuadër, pas një përvoje te Drita.

Tahiri, më parë, ka veshur edhe fanellën e FC Besa në Kosovë.

“Ardit Tahiri është zyrtarisht “dinamovit”! 21-vjeçari i lindur në Vushtrri, i cili vjen pas eksperiencës në superligën kosovare me ekipin e Dritës, ka firmosur ditën e sotme kontratën që bën zyrtarisht pjesë të skuadrës tonë në vijim. Tahiri i cili luan si sulmues qendre, është pjesë e përfaqësueses së Kosovës U-21 dhe ditën e sotme iu bashkua menjëherë skuadrës në seancën stërvitore”, njoftoi klubi.

Lajmet Lojtari i U21 dhe i Dritës, transferohet tek Dinamo >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>