LIVE-VIDEO/ Nis takimi i Ramës me Macron në “Elysee”

Ka nisur takimi i Edi Ramës me presidentin Emmanuel Macron në Pallatin “Elysee”.

Më herët, Rama u prit në një ceremoni të veçantë me nderime të larta ushtarake.

Pas takimit kokë më kokë, Rama dhe Macron zhvilluan konferencën për shtyp para “Pallatit Elysee”.

***

Gjatë vizitës në Paris, Rama do të zhvillojë disa takime që kanë në qendër promovimin e potencialeve dhe klimës pozitive që Shqipëria ofron për zhvillimin e investimeve të huaja, si dhe perspektivën e bashkëpunimit mes dy vendeve në fushën e teknologjisë dhe inovacionit.

Agjenda do të vazhdojë, teksa në orën 16:00 do ketë takime me STATION F, inkubatori më i madh në botë i startup-eve dhe inovacionit, si dhe me mbledhjen inauguruese të Këshillit të Inovacionit Francë-Shqipëri –CIFA, ku do të marrë pjesë edhe Sekretarja franceze e Shtetit për Industrinë Numerike, përfaqësues të ministrive franceze të Jashtme dhe të Ekonomisë, por edhe operatorë të ndryshëm franceze e shqiptarë në fushën e inovacionit.

Lajmet LIVE-VIDEO/ Nis takimi i Ramës me Macron në “Elysee” >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>