Ligji i Pagave publikohet: Këto janë koeficentët për presidenten, kryeministrin e kryetarin e Kuvendit

Publikohet Ligji i Pagave: Këto janë koeficentët për presidenten, kryeministrin e kryetarin e Kuvendit.

Është publikuar Ligji i Pagave në Gazetën Zyrtare.

Ndonëse s’dihet se sa është vlera, janë bërë të ditura edhe koeficentet, shkruan Rahoveci.info.

Sipas Ligjit, nga funksionarët publikë të nivelit qendror, koeficientin më të lartë do ta ketë presidentja e vendit, konkretisht 18.

Presidentja pasohet nga Kryetari/ja e Gjykatës Kushtetuese, me koeficent 17.5

Ndërkaq, kryetari i Kuvendit dhe kryeministri do ta kenë koeficientin 17.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!