Liga Unike zgjedh pesëshen dhe MVP të javës

Në javën e nëntë të Ligës Unike të femrave u zhvilluan disa përballje mjaft interesante, duke përmendur ndeshjen Tirana-Penza që shkoi në dy vazhdime.

Bashkimi të mërkurën mbrëma në Tiranë mundi Partizanin, ku shkëlqeu Aulona Muhadri. Basketbollistja prizrenase kishte 25 pikë, 14 kërcime dhe tri asistime. Qendra e Kosovës kishte indeksin 38, apo më të lartin e kësaj xhiro, duke u shpallur MVP. Ajo u ndihmua nga Dasia Evans me 21 pikë, 13 kërcime dhe një asistim.

Prishtina mundi liderin Flamurtarin, duke siguruar një vend në Final 4. Te skuadra prishtinase më të mirat ishin Adrienne Godbold me 25 pikë, tetë kërcime dhe 4 asistime, si dhe Sarah Mgbeike (Prishtina) 28 pikë, shtatë kërcime dhe dy asistime.

photo by: @Shpend Ahmeti

Tirana pas dy vazhdimeve mundi Penzën, ku më e mira ishte basketbollistja bardhekaltër Klea Verri me 20 pikë, dhjetë kërcime dhe tetë asistime.

Top 5
Aulona Muhadri (Bashkimi) 25 pikë, 14 kërcime, 3 asistime
Adrienne Godbold (Prishtina) 25 pikë, 8 kërcime, 4 asistime
Sarah Mgbeike (Prishtina) 28 pikë, 7 kërcime, 2 asistime
Klea Verri (Tirana) 20 pikë, 10 kërcime, 8 asistime
Dasia Evans (Bashkimi) 21 pikë, 13 kërcime, 1 asistim

Lajmet Liga Unike zgjedh pesëshen dhe MVP të javës >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!