Liga e Kombeve, Shqipëria dhe Kosova i mësojnë kundërshtarët

Në Paris u hodh shorti i Ligës së Kombeve për sezonin 2024/2025.

Kombëtarja e Shqipërisë nga vazoja e tretë mësoi kundërshtarët e radhës në Ligën e Kombeve. Shqipëria do të garojë në grupin e 1 të Divizionit B.

Përball Shqipërisë sërisht do të jetë kombëtarja e Çekisë, ndërsa mjaft nxitje pritet të jenë sfidat me Ukrainën dhe Gjeorgjinë.

Kurse, Kombëtraja e Kosovës ishte në vazon e dytë dhe pas shortit mësoi kundërshtarët e radhës në Ligën e Kombeve ku do të garojë në grupin e 2-të të Divizionit C.

Përball Kosovës do të jenë kombëtaret e Rumanisë, Qipros dhe fituesin e sfidës Lituani/Gjibraltar.

Lajmet Liga e Kombeve, Shqipëria dhe Kosova i mësojnë kundërshtarët >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>