Lajmi i fundit: Ligji për Paga publikohet në Gazetën Zyrtare

Ligji për Paga publikohet në Gazetën Zyrtare.

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, të mërkurën e dekretoi Ligjin për Paga në sektorin publik.

E një të më pas, të enjten ligji u publikua edhe në Gazetën Zyrtare.

Aty prezantohen edhe koeficientët e sektorëve, në siguri, drejtësi, arsim dhe shëndetësi etj.

Bazuar në këtë ligj, koeficientin më të lartë do ta ketë pozita e kreut të shtetit.

Sipas kësaj do ta ketë koeficientin 18.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!