Lajm i mirë / Përmirësohet gjendja e 23-vjeçares që u lëndua nga rrëzimi i çatisë së Komunës së Prishtinës

Sot janë bërë 16 ditë që kur 23-vjeçarja, Elza Ujkani po trajtohen në Mjekimin Intenziv Qendror të QKUK-së, për shkak të lëndimeve që mori nga rënia e kulmit të objektit të ri të Komunës së Prishtinës.

Mjeku Shaqir Uka ka thënë se gjendja e saj është më stabile dhe se është liruar nga aparaturat e frymëmarrjes.

“Po është e vërtete që ajo është liruar nga aparaturat mjekësore të frymëmarrjes. Gjendja e saj është realitivisht sabile. E njëjta po vazhdon trajtimin në Mjekimin Intensiv dhe do të vazhdojë të qëndrojë dhe monitorohet nga ne”, ka thënë Uka për media.

Rasti kishte ndodhur më 18 janar. Ajo, fillimisht u trajtua në Qendrën Emergjente në QKUK, pastaj u dërgua në Mjekimin Intensiv për të vazhduar trajtimin.

Theksojmë se Prokuroria e Shtetit ka ndaluar dy persona në lidhje me rënien e çatisë në Komunën e Prishtinës.

Lajmet Lajm i mirë / Përmirësohet gjendja e 23-vjeçares që u lëndua nga rrëzimi i çatisë së Komunës së Prishtinës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>