Lajçak jep detaje: Nevojiten takime tjera

Emisari për dialogun Miroslav Lajçak ka dhënë detaje nga takimi i mbajtur me zyrtarë të BQK-së dhe me delegacionin nga Serbia, ku është diskutuar për çështjen e Dinarit.

Lajçak ka thënë se mirëpret angazhimin e të dyja palëve për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme për komunitetet e prekura nga rregullorja e fundit e BQK-së.

“Takimi i sotëm i Dialogut ishte një hap i parë i rëndësishëm, por shumë pyetje politike mbeten pa përgjigje. Do të nevojiten takime shtesë”, ka shkruar ai.

Lajmet Lajçak jep detaje: Nevojiten takime tjera >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>