Ky shtet goditet nga një tërmet i fuqishëm, shumë të lënduar

Një tërmet me magnitudë 5.4 ka tronditur Japoninë. Tërmeti ishte me qendër në prefekturën Chiba, në juglindje të Tokios, sipas Agjencisë Meteorologjike të Japonisë .

Pas tërmetit nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami.

Katër persona u lënduan, sipas agjencisë japoneze të lajmeve Kyodo, ndërsa disa shërbime treni u anuluan ose u vonuan.

Japonia është një nga vendet më të prekura nga tërmetet në botë, me tërmetin masiv të vitit 2011 dhe cunamin pasues që vrau mijëra njerëz dhe shkaktoi një shkrirje katastrofike në centralin bërthamor të Fukushimës./Rahoveci.info.info/

Lajmet Ky shtet goditet nga një tërmet i fuqishëm, shumë të lënduar >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!