Ky qytet është shpallur atraksioni më i mirë turistik në të gjithë botën

Ka shumë atraksione turistike në mbarë botën që duhet t’i shihni kur udhëtoni dhe shpesh mund të hasni një rekomandim për t’i vizituar ato. Mirëpo, ndonjëherë ndodh që turistët mbeten të zhgënjyer, domethënë pyesin veten nëse ishte vërtet kështu dhe nëse ia vlen kaq shumë vëmendje. Me atë rast, Google ka publikuar një listë të atraksioneve më të mira turistike në varësi të cilësisë së akomodimit, distances deri në aeroportin më të afërt ndërkombëtar, sigurisë turistike dhe madje popullaritetin në TikTok, rrjetin social më të njohur sot.

Kur bëhet fjalë për atraksionet turistike më të vlerësuara në botë, vendin e parë në këtë listë e ka zënë Ëalk of Fame Hollyëood në Los Angeles.

Shikoni listën e plotë të atraksioneve turistike më të mira në botë:

  1. Ndërtesa e Parlamentit hungarez në Budapest, Hungari
  2. Disneyland Paris, Francë
  3. Laguna Blu, Islandë
  4. Sheshi Spanjoll në Sevilje, Spanjë
  5. Kompleksi i tempullit Angkor Wat, Kamboxhia
  6. Bazilika e Shën Pjetrit, Itali
  7. Librari spektakolare El Ateneo Grand Splendid në Buenos Aires, Argjentinë
  8. Akropoli në Athinë, Greqi
  9. Muzeu i Zelandës së Re, Zelanda e Re
  10. Statuja e Krishtit Shpëtimtar, Brazil./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!