Kushtojini vëmendje, 3 shenja që tregojnë se ai është i dashuruar me ju

A keni menduar ndonjëherë nëse një person është i dashuruar me ju dhe a dini si të dalloni shenjat që tregojnë për të?

Një psikologe e quajtur Françeska vendosi t’jua bëjë jetën më të lehtë dhe zbuloi tre shenja që sipas saj do të tregojnë se dikush është i dashuruar me ju.

  1. Stili juaj i mesazheve mund të zbulojë nëse dikush ju pëlqen

Si këshillë e parë, Françeska zbulon se mënyra se si një person dërgon mesazhe mund t’ju ndihmojë të kuptoni më mirë qëllimet e tij.

“Ata në mënyrë të pavetëdijshme përputhen me stilin e tyre të mesazheve me tuajin,” tha ajo përpara se të shpjegonte pse dërgimi i mesazheve është kaq i rëndësishëm në fazat e hershme të një marrëdhënieje.

Nëse dikush është i dashuruar me ju, ai vazhdimisht përpiqet t’ju bëjë përshtypje. Ata do të pasqyrojë sjelljen tuaj dhe, më e rëndësishmja, mënyrën se si dërgoni mesazhe. Ajo vazhdoi:

Për shembull, nëse shkruani një paragraf të gjatë, provoni stilin e kundërt të mesazheve, shkruani fjali të shkurtra. Nëse ata bëjnë të njëjtën gjë më vonë, do të thotë se ju pëlqen”. Psikologia shpjegoi se ata do të përpiqen të përsërisin stilin tuaj për t’ju treguar se sa të përbashkëta keni.

Pra, herën tjetër që të merrni një mesazh me tekst nga i dashuri juaj, kushtojini vëmendje llojeve të mesazheve që ata dërgojnë nëse doni të dini ndjenjat e tyre të vërteta.

  1. Planifikoni! Tregojini dikujt që keni planifikuar diçka për ju të dy, muaj më parë dhe shikoni reagimin e tyre

Këshilla tjetër që ndau Françeska mund të duket paksa ekstreme, por ajo betohet se do t’ju ndihmojë të kuptoni nëse dikush është i dashuruar me ju. Ky truk kërkon pak planifikim sepse duhet t’i bëni të besojnë se keni planifikuar diçka për ju të dy muaj më parë.

Sidoqoftë, duhet të siguroheni që e njihni dikë shumë mirë përpara se ta testoni.

Thuaj se keni rezervuar diçka për ju kohë më parë por keni 24 orë për ta anuluar. Nëse ata duken të mërzitur dhe duan që ju të anuloni, kjo do të thotë se ata nuk shohin një të ardhme me ju, shpjegoi ajo.

Ky truk është çelësi për të ditur se si ndihet dikush, por thjesht kini kujdes që të mos jeni shumë agresiv nëse keni të bëni me dikë që sapo keni takuar.

  1. Një foto vlen sa një mijë fjalë! Postoni foton tuaj me një sfond të çuditshëm

Këshilla e saj e fundit ishte të postonte një foto të vetes. Por nuk mjafton vetëm çdo selfie, tha Françeska. Ajo sugjeron të postoni një foto me një sfond të pazakontë për të tërhequr vëmendjen. Ajo shpjegon nëse dikush vëren diçka të çuditshme në foton tuaj, do të thotë se ju pëlqen. Gjërat e pazakonta në sfond mund të jenë emoji ose ndonjë tekst. /Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!