Kurti përmes një videoje tregon për disa nga aktivitetet që ai ka pasur gjatë javës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar një video në rrjetin social “Facebook”, e cila tregon për disa nga aktivitetet që ai ka pasur gjatë kësaj jave.

Ai ka përmendur testimin e shpejtësisë së internetit të “Valës” në Veri, nisjen e rrugëve ndërkufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë, kamionët ushtarakë që iu shtuan FSK-së etj.

“Javë e mbarë me shumë punë të mira. Nga interneti e rrugët e reja që na lidhin me veriun te investimet shtesë në FSK. Vazhduam në Prizren me transformimet në shëndetësi e investime në fabrikën e ujit në Gjilan. Pa harruar edhe nisjen për herë të parë të rrugëve ndërkufitare që na lidhin me Shqipërinë. Nga jugu në veri me shumë punë e projekte”, ka shkruar Kurti.

Lajmet Kurti përmes një videoje tregon për disa nga aktivitetet që ai ka pasur gjatë javës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>