Kurti për AFP uron që raportet me Serbinë të normalizohen gjatë 2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për AFP tha se këtë uron që të arrihet normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë gjatë këtij viti.

Ai shtoi se në vitet dhe dekadat në vijim dëshiron të dalë fitimtar në çështjet si pabarazia sociale, ndryshimet klimatike dhe kërcënimet e sigurisë.

“Normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë uroj për këtë vit, për vitin 2024, dhe në vitet e dekadat e ardhshme dua të dal fitimtar në çështje si pabarazia sociale, ndryshimet klimatike dhe kërcënimet e sigurisë”, tha Kurti për AFP.

Lajmet Kurti për AFP uron që raportet me Serbinë të normalizohen gjatë 2024 >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>