Kurti-opozitës: Emisarët më thanë mos e shpalos draftin, nëse ua tregoj i bie që s’jam i koordinuar me ta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se është “në hall” me opozitën që po kërkojnë ta shohin draftin e Asociacionit.

Kurti tha se është kërkesë e emisarëve perëndimorë që të mos e zbulojë, duke thënë se është i koordinuar me ta.

“Unë e kuptoj kërkesën e juaj, që ta shihni draftin. Emisarët europianë dhe ata amerikanë mos me tregu draftin, tash a me koordinim a pa, qysh po doni se jam në hall me juve? Ata më thanë mos e bën publik, e kam ndarë me Presidenten sepse është shefja e shtetit.  Jam në koordinim të vazhdueshëm em amerikanët dhe europianët. Ata kanë kërkuar të mos e bëj publik, jam i korrdinuar me ta. Qysh po doni qysh me ja kallxu a me koordinim a pa koordinim. Për besë jam në hall me juve”, tha ai.

Kurti u zotua se s’ka me qenë “Zajednicë” Asociacioni i komunave me shumicë serbe.

“S’ka me pasë Zajednicë”.

Lajmet Kurti-opozitës: Emisarët më thanë mos e shpalos draftin, nëse ua tregoj i bie që s’jam i koordinuar me ta >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>