Kurti në kompaninë e biznesmenit të arrestuar për fajde

Vizita e Kurtit në kompaninë e biznesmenit të arrestuar për fajde.

Ishte vitit 2020, kur atë kohë kandidati për kryetar të Podujevës, Shpejtim Bulliqi, bashkë tash me kryeministrin Albin Kurti kishin vizituar kompaninë Laberion, me bazë në Podujevë.

Në një postim të faqes së Vetëvendosjes në Podujevë thuhej se “duke besuar që baza kryesore për zhvillim ekonomik është prodhimi industrial, Lëvizja VETËVENDOSJE! që nga themelimi i saj është angazhuar dhe ka promovuar në vazhdimësi prodhuesit vendor dhe konsumimin e produkteve të tyre”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!