Kurti: Këtë vit bujqit do të marrin paratë e subvencioneve më herët se vitet e kaluara

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Qeveria e tij ka dhënë mbështetje të vazhdueshme qytetarëve gjatë vitit 2022. Theks të veçantë, Kurti thotë se u ka dhënë bujqve në vend, duke thënë se synim kanë pasur mbështetjen për të zgjeruar punësimin e rritjen e eksportit, raporton Ekonomia Online. Në një konferencë për medie së bashku me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!