Kurti e Sveçla takohen me komandantin e KFOR-it, flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpriti komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Özkan Ulutas.

Zyra e Kryeministrit njofton se bashkëpunimi ndërmjet Republikës së Kosovës dhe misionit të NATO-s në Kosovë – KFOR dhe situata e sigurisë në vend ishin temat e diskutimit.

“Në takim u vlerësua se komunikimi dhe takimet e rregullta janë në shërbim të bashkërendimit sa më të mirë ndërmjet institucioneve të sigurisë”, vijon komunikata.

Kryeministri e falënderoi komandantin Ulutas për bashkëpunimin e mirë, për rolin dhe kontributin e tij dhe të KFOR-it për sigurinë dhe paqen.

Gjatë ditës edhe presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutash, me të cilin po ashtu diskutoi për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë.

Lajmet Kurti e Sveçla takohen me komandantin e KFOR-it, flasin për situatën e sigurisë në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>