Kujdes! Për kaq shumë vite, e keni grirë gabim djathin mbi makaronat

Një nga gjërat e zakonshme që na ndodh kur grijmë djathin mbi spageti është se gjysma e sasisë shpesh përfundon jashtë pjatës.

Në fakt, ndoshta është mënyra se si ne e bëjmë këtë punë. Ae  keni grirë djathin e gabuar në rende gjatë gjithë këtyre viteve? Një përdorues i Twitter bëri zbulimin dhe tregoi mënyrën e thjeshtë dhe efektive. Mjafton të vendosni renden horizontalisht dhe të hidhni në pjatë sasinë e djathit që do të mblidhet.

Fotoja e mëposhtme mund t’ju ndihmojë të kuptoni zgjidhjen e thjeshtë dhe të mos e lini më kurrë djathin të shkojë dëm…/abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>