Kujdes kur i blini! Këto dhurata askush nuk dëshiron t’i marrë për Vitin e Ri

Le të jemi të sinqertë, të gjithëve na pëlqen të marrim një dhuratë. Megjithatë, ndodh që kur merrni një dhuratë, ta keni të vështirë të pretendoni se ju ka pëlqyer. Për të shpëtuar veten nga sikleti, duhet të dini se ka një listë dhuratash që askush nuk dëshiron t’i marrë.

Pajisje ushtrimore

Është në rregull të dhuroni pajisje ushtrimore nëse keni të bëni me një trajner personal. Përndryshe, ju rrezikoni të ofendoni dikë pa dashje.

Kalendari

Le të jemi të vërtetë: kalendarët janë pajisje zyre, jo dhurata. Dhe sot ato nuk janë as të dobishme sepse gjithnjë e më shumë njerëz po përdorin kalendarët dixhital.

Para

Fëmijët më të mëdhenj ose adoleshentët mund të duan para, por dhënia e parave për të rriturit mund të jetë shumë e vështirë dhe një tregues i mungesës së interesit tuaj për atë person.

Kozmetikë

Çdo gjë që lidhet me kujdesin personal apo higjienën është gjithashtu ndër dhuratat më të këqija. Ju në thelb po dërgoni mesazhin se kjo është gjithçka që meriton personi që merr dhuratën. Për shembull, imagjinoni të merrni një krem ​​kundër rrudhave.

Të brendshme

Të brendshmet janë romantike nëse ia jepni partnerit tuaj privatisht. Por nëse po ia jepni dikujt tuaj, atëherë është thjesht e çuditshme.

Çorape

Edhe pse mund të mos jetë dhurata më e keqe e festave, është thjesht shumë praktike dhe e mërzitshme. Gjithashtu, kjo dhuratë është një shenjë e qartë se dikush nuk e ka idenë se çfarë ju pëlqen.

Ëmbëlsirat dhe çokollata të lira

Nëse dhurata juaj do të jetë e ngrënshme, më mirë të jetë me cilësi të mirë. Dhe mund të kushtojë më shumë sesa prisni. /Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!