Kujdes kur i blini: 8 dhurata që askush nuk dëshiron t’i marrë për Vitin e Ri

Le të jemi të sinqertë, të gjithëve na pëlqen të marrim një dhuratë. Por ndodhin makthet e marrjes së dhuratave më të këqija të mundshme dhe është e vështirë të pretendosh se je i lumtur kur shikon atë që ke marrë.

Gjithashtu, të gjithë ishin në një situatë ku nuk dinin çfarë t’i bënin dhuratë dikujt. Atëherë lind problemi dhe ne përfundojmë duke u dhënë diçka që atyre padyshim nuk u pëlqen.

Për të shpëtuar veten nga sikleti, shikoni listën e dhuratave që askush nuk dëshiron t’i marrë.

1. Pajisjet e ushtrimeve

Është në rregull të dhuroni pajisje ushtrimore nëse keni të bëni me një trajner personal ose djallues fitnesi. Përndryshe, ju rrezikoni të ofendoni dikë pa dashje.

2. Kalendari

Le të jemi të vërtetë: kalendarët janë pajisje zyre, jo dhurata. Dhe sot ato nuk janë as të dobishme sepse gjithnjë e më shumë njerëz po përdorin kalendarët dixhitalë.

3. Paratë

Fëmijët më të mëdhenj ose adoleshentët mund të duan para, por dhënia e parave për të rriturit mund të jetë shumë e vështirë dhe një tregues i mungesës së interesit tuaj për atë person.

4. Kozmetikë

Çdo gjë që lidhet me kujdesin personal apo higjienën është gjithashtu ndër dhuratat më të këqija. Ju në thelb po dërgoni mesazhin se kjo është gjithçka që meriton personi që merr dhuratën. Për shembull, imagjinoni të merrni një krem ​​kundër rrudhave.

5. Agjentët e pastrimit

Pastrimi nuk është argëtues, dhe furnizimet e pastrimit nuk janë dhuratë. Miqtë dhe familja juaj do të pyesin veten se çfarë po përpiqeni t’u tregoni atyre,

6. Të brendshme

Të brendshmet janë romantike nëse ia jepni partnerit tuaj privatisht. Por nëse po ia jepni mbesës tuaj, atëherë është thjesht e çuditshme.

7. Çorape

Edhe pse mund të mos jetë dhurata më e keqe e festave, është thjesht shumë praktike dhe e mërzitshme. Gjithashtu, kjo dhuratë është një shenjë e qartë se dikush nuk e ka idenë se çfarë ju pëlqen.

8. Ëmbëlsirat dhe çokollata të lira

Nëse dhurata juaj do të jetë e ngrënshme, më mirë të jetë me cilësi të mirë. Dhe mund të kushtojë më shumë sesa prisni. /G.D Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!