Kryeministri Kurti: Kurrë s’do ta lejoj krijimin e një tjetër Republika Srpska

Kurti: Kurrë s’do ta lejoj krijimin e një tjetër Republika Srpska.

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është shprehur se kurrë nuk do të lejoj krijimin e një Republika Srpska në Kosovë.

Këto komente, Kurti i bëri në një intervistë për mediumin turk Ascross The Balkans, ka bërë të ditur gazetarja Nafisa Latiq.

“Në një intervistë ekskluzive për #AcrosstheBalkans, kryeministri i Kosovës thotë se do të vazhdojë me takimet e nivelit të lartë për propozimin BE-SHBA, por kurrë nuk do të lejojë krijimin e një Republika Srpska tjetër”, ka shkruar Latiq, transmeton Klankosova.

Tutje, sipas saj, Kurti është shprehur se beson se Beogradi ende i sheh Bosnjën, Kosovën dhe Malin e Zi si shtete të përkohshme.

Kujtojmë se kryeministri i vendit, Albin Kurti, është pritur sot në një takim pune nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!