KPM-ja lanson projektin për të dhënat e mbi 250 media audiovizuele

Komisioni i Pavarur i Mediave në Kosovë sot ka lansuar projektin “Baza e të dhënave e mediave audiovizuele të Kosovës”.

Kryetari i KPM-së, Jeton Mehmeti tha se së kjo platformë e re është arritur dhe është realizuar në bashkëpunim me OSBE-në.

Ai tha se harta digjitale e mediave audiovizuele në Kosovë ka për objektiv rritjen e transparencës së të licencuarve. Sipas tij, përmes kësaj data baze do t’i ofrohet publikut mundësia më e lehtë të qasjes për të marrë informata bazike për të licencuarit të KPM-së.

Lajmet KPM-ja lanson projektin për të dhënat e mbi 250 media audiovizuele >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>