Kosova me katër garuese në Grand Slam të Parisit

Distria Krasniqi, Flaka Loxha, Laura Fazliu dhe Loriana Kuka janë xhudistet që do ta përfaqësojnë Kosovën në njërën prej garave më prestigjioze të xhudos, në Grand Slamin e Parisit.

Distria, Flaka dhe Laura duelet e tyre do t’i kenë të shtunën, teksa të dielën në tatami do të ngjitet edhe Loriana.

520 garues nga 82 shtete e pesë kontinete do të garojnë në “Grand Slam Paris 2023”.

Lajmet Kosova me katër garuese në Grand Slam të Parisit >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!