Kosova me dy garues në evropianin e atletikës në sallë

Atletët Gresa Bakraçi dhe Muhamet Ramadani do e përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të atletikës në sallë prej 2 deri me 5 mars që do mbahet në Stamboll, shkruan Rahoveci.INFO.

Vrapuesja Gresa Bakraçi do të paraqitet në disiplinën 3000m vrapim kurse atleti Muhamet Ramadani do garoj në disiplinën e hedhjes së gjyles.

Më ketë dy garues Kosova shpreson që nga kjo garë të kthehet më medalje.

Së bashku Muhamet Ramadani dhe Gresa Bakraçi në kampionatin evropian është edhe trajnerit Shaban Ramadani si dhe kryetari i federatës së atletikës Halil Sylejmani.

Lajmet Kosova me dy garues në evropianin e atletikës në sallë >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!