Kosova e treta në Botërorin e karatesë

Karateistet e Kosovës e kanë fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në konkurrencë ekipore që u zhvillua në Budapest të Hungarisë.

Ndërsa përfaqësuesja Kosovës e siguroi vendin e tretë nëpërmjet repesazhit.

Në finale të repesazhit, Kosova fitoi 2:0 ndaj Kazakistanit.

Vajzat që e përfaqësuan denjësisht Kosovën janë Fortesa Orana, Vlera Qerimi, Hatixhe Zejnullahu dhe Albulena Gervalla.

Para Kazakistanit, ekipi ynë kishte mposhtur Anglinë, Zvicrën dhe Francën, ndërsa u mposht vetëm nga Japonia me rezultat 2-1.

Ky është suksesi më i mëdha i karatesë kosovare deri më tash.

Lajmet Kosova e treta në Botërorin e karatesë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>