Kontrolloni sa njerëz në botë kanë emrin dhe mbiemrin tuaj

Në vitin 2016, shkencëtarët nga Universiteti i Londrës krijuan një hartë interaktive që zbulon gjithçka rreth mbiemrit tuaj në nivel vendi.

Megjithatë, kjo hartë nuk tregoi se sa i zakonshëm ishte mbiemri në mbarë botën, dhe tani është e mundur ta kontrolloni atë në faqen e forebears.io.

Aty mund të gjeni një hartë argëtuese që tregon se ku jetojnë më shpesh njerëzit me emrin ose mbiemrin tuaj.

Kërkimi është i mundur sipas kontinentit, por edhe sipas vendeve individuale të botës.

Ju shkruani emrin tuaj në motorin e kërkimit dhe ai do t’ju tregojë origjinën e tij, si dhe në cilin vend është më popullor. /abcnews.al

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>