Konfirmohet nga Policia e Kosovës shpërthimin te “Kroi i Vitakut”: Dyshohet të jetë kryer me shok-bombë

Policia e Kosovës konfirmon shpërthimin te “Kroi i Vitakut”: Dyshohet të jetë kryer me shok-bombë.

Policia e Kosovës ka konfirmuar raportimet për një shpërthim në lagjen “Kroi i Vitakut” në Mitrovicë të Veriut.

Sipas Policisë, dyshohet se ky shpërthim të jetë kryer nga shok-bombë. Të njëjtit kanë konfirmuar për Reporteri se nuk raportohet për lëndime.

“Njësitet relevante policore kanë dalur në atë lokacion, nga ku dyshohet se është ndëgjuar shpërthimi, i cili dyshohet të jet shkaktuar nga ndonje mjet shpërthyes (shok bombë) por që deri më tani nuk është raportuar për ndonjë lëndim apo dëmtim”, thuhet në përgjigjen e policisë.

Shpërthimi dyshohet të ketë ndodhur orëve të pasdites.

“Policia e Kosovës është duke vazhduar me realizimin e detyrave dhe autorizimeve ligjore”, thuhet tutje në përgjigjen e policisë.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!