KOK ka mbyllur procesin e kategorizimit të sporteve, boksi i shtohet kategorisë A

Komiteti Olimpik i Kosovës ka mbyllur procesin e kategorizimit të sporteve, boksi i shtohet kategorisë A

KOK ka mbyllur procesin e kategorizimit të sporteve, sportistëve dhe trajnerëve për vitin 2023, përcjell Rahoveci.INFO.

Më poshtë mund të shihni listën e federatave të kategorisë A.

Me rekomandim të komisionit përkatës dhe miratim të Bordit Ekzekutiv, Federata me dy medalje të arta olimpike, ajo e xhudos, dhe federata më masive në vend, ajo e futbollit, janë rekomanduar me maksimumin e pikëve, 100.

Kategorisë A i është shtuar boksi.

Lajmet KOK ka mbyllur procesin e kategorizimit të sporteve, boksi i shtohet kategorisë A >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!