Kledi Disha shpallet kampion bote në peshat e lehta

Kledi Disha shpallet kampion bote në Peshat e Lehta në MMA, duke mundur në finale sportistin Brogan White.

Disha, emigrant nga Kukësi që jeton në Angli ka arritur të triumfoi në MMA për peshat e lehta “Super Lightweight Wrold Title”

Kledi Disha është nga Novosej i Kukësit.

Ai u lind në Novosej dhe në moshën 8 vjeçare eshtë larguar nga Kukësi për në Angli, ku u bashkua me familjen, pasi i ati i tij jetonte prej vitesh në Angli.

Ai sot është 19 vjec dhe aktivitetin sportiv e ka filluar para 5 vitesh, fillimisht në sportin e Kickboxing për 2 vite e gjysëm dhe më pas vitet fundit në Sportin e MMA-së, ku ka fituar dy tituj atë të Britanise Madhe dhe dje titullin botëror për peshat e lehta.

Kledi është në kategorinë Semi-pro Gjysëm profesionale dhe ka 6 fitore në sportin e MMA-së.

Lajmet Kledi Disha shpallet kampion bote në peshat e lehta >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>