KFOR-i publikon pamje të karabinierëve italianë duke u trajnuar për kontrollin e turmave dhe trazirave

KFOR-i ka njoftuar se Njësia e Specializuar Multinacionale çdo ditë po kryen trajnime për kontrollin e turmave dhe trazirave.

KFOR thotë se janë të fokusuar plotësisht në zbatimin e mandatit.

KFOR MSU Së bashku më të fortë për paqe. Njësia e Specializuar Shumëkombëshe (MSU) është e përfshirë çdo ditë në trajnimin e kontrollin e turmave dhe trazirave për të mbajtur kapacitete të larta operacionale. KFOR është plotësisht i fokusuar në zbatimin e përditshëm të mandatit të tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të siguruar një mjedis të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë dhe lëvizjen e lirë”, thuhet në njoftim.

KFOR ka publikuar pamjet.

Lajmet KFOR-i publikon pamje të karabinierëve italianë duke u trajnuar për kontrollin e turmave dhe trazirave >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>