Këto janë vendet që harrojmë të pastrojmë në kuzhinë

Kuzhina është një nga zonat e shtëpisë që e pastrojmë shpesh por jo gjithmonë në mënyrën e duhur.

Për shembull, ka vende të ndryshme që harrojmë t’i pastrojmë edhe kur mendojmë se kemi bërë gjithçka. Janë vende që mbledhin papastërti dhe ne mund të mos i mbajmë mend. Më specifikisht…

  1. Absorbues

Kjo është një pikë ku grumbullohen shumë yndyrë dhe papastërti. Mos harroni ta pastroni çdo javë pasi është një objekt pikërisht mbi ushqimin tuaj.

  1. Hapësira pas frigoriferit

Mund të mos jetë një nga prioritetet tona në pastrimin e kuzhinës por është e nevojshme. Duhet të dini gjithashtu se nëse pjesa e pasme dhe bobinat mbahen të pastra, frigoriferi punon më mirë duke kursyer më shumë energji.

  1. Sirtari nën furrë

Shumica e furrave kanë një sirtar në fund të cilin shpesh harrojmë ta pastrojmë. Gjithçka që ju nevojitet është lëng për larjen e enëve, ujë dhe një sfungjer për ta pastruar me lehtësi dhe për të ruajtur enët tuaja.

  1. Nën sirtarët e frigoriferit

Sa herë që pastroni frigoriferin, mos harroni të pastroni sirtarët poshtë me ujë të ngrohtë dhe sodë buke./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!