Këto janë qytetet e përzgjedhura nga manjatët për të blerë pasuri të paluajtshme

Nju Jorku është destinacioni më i përzgjedhur për manjatët që kërkojnë të blejnë pasuri të paluajtshme, sipas një raporti të ri nga firma e të dhënave Altrata.

Në total, 21,714 individë me vlerë ultra të lartë neto (UHNW), ( pasuria e tyre shkon më shumë se 30 milionë dollarë), zotërojnë një vendbanim parësor ose dytësor në Big Apple, zbulon raporti.

Londra dhe Hong Kongu pasojnë, me përkatësisht 15,907 dhe 15,175 prona super të pasura.

Banorët e Monakos kanë më shumë gjasa të kenë një fqinj shumë të pasur, me një vlerë prej 39 milionë UHNW që zotëron një rezidencë në principatë.

Në Shtetet e Bashkuara, Aspen ka përqendrimin më të madh të pasurive të paluajtshme ultra të pasura, me 1 në 67 që kanë investuar, në resortin malor të Kolorados që ka gati 15 herë dendësinë e popullsisë UHNW se Nju Jorku.

Lista e destinacioneve më të njohura për qëndrim dominohet nga qytetet amerikane, me gjithsej 14 nga 20. Sipas raportit, kjo pasqyron ndër të tjera diversitetin gjeografik dhe të biznesit që ofron vendi. /Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!