Këtë vit vetëm 90 studentë zgjodhën të studiojnë për Bujqësi, Pylltari, Peshkim dhe Veterinari

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar raportin statistikor mbi Statistikat e Arsimit të Lartë në Kosovë, sipas fushave të studimit, në vitin akademik 2021/22. Sipas rezultateve të dala nga ky publikim, del se numri më i madh i studentëve të regjistruar për herë të parë në nivelin Bachelor është shënuar në Biznes, Administratë dhe Ligj me gjithsej 5 mijë e 184 studentë. “Ndërkaq…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!