Këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës në futboll

Pas më shumë se dy muaj emocionet e Superligës së Kosovës në futboll po rikthehen.

Të shtunen nga ora 13:00 do të zhvillohen tri ndeshje shumë interesante në kuadër të javës së 19-të.

Malisheva e pret në shtëpi kampionin aktual, Ballkanin. Në këtë sfidë do të debutojë në ndeshje zyrtare Bylbyl Sokoli si trajner i Malishevës.

Dy takimet që zhvillohen nesër janë : Drenica – Llapi dhe Gjilani – Ferizaj Sfida të nxehta do të ketë edhe të dielën në të njejtin orar.

Trepça ’89 do tëballafaqohet lideren aktuale, Dritën. Në Këtë duel Arsim Thaçi do të debutojë si trajner i “Intelektualëve” në ndeshje zyrtare.

Takimi që e mbyll xhiron e 19-të është në mes të Dukagjinit dhe Prishtinës.

Lajmet Këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës në futboll >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!