Këtë emër e propozon Shpend Ahmeti për Asocacionin

Shpend Ahmeti propozon këtë emër për Asociacionin.

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë një propozim se si duhet të quhet Asociacioni i komunave me shumicë serbe.

Ai ka propozuar emrin “Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare”.

Kështu, ai thotë se do të sigurohej që është Asociacion i Kosovës dhe se nuk ka karakter një-etnik.

Ky është statusi i plotë i tij:

Unë kisha propozu emrin Asociacioni i Komunave të Republikës së Kosovës me Shumicë Joshqiptare

1. Siguron që asociacioni është i Republikës tonë

2. Ska karakterit njëetnik

P.S. Se a do të ketë asociacion, për mua nuk ka debat.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!