Kërkohet paraburgim ndaj 15 të arrestuarve për fajde në rastin “Brezovica”

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka kërkuar nga Gjykata Themelore, caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh ndaj 15 të dyshuarve në rastin “Fajdeja”.

Sipas njoftimit të premten, paraburgimi është kërkuar ndaj të pandehurve me inicialet: B.S., F.S., E.S., A.S., L.H., SH.R., R.A.,M.A., K.G., S.B., A.M.,B.A.,B.O., N.A., dhe SH.H., të cilët me vendim të Prokurorit të Shtetit gjendet nën masën e ndalimit 48 orësh për shkak të dyshimit të veprave penale “Fajdeja”.

“Në këtë aksion të Prokurorisë, gjatë kontrollit në objektet e kontrolluara janë gjetur dhe sekuestruar: para, vetura, armë dhe dokumente të ndryshme”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Aksioni është zhvilluar gjatë ditës së djeshme.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!