Kërcënimi i Vuçiqit / Hovenier porositi kosovarët të mos e prishin gjumin

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Jeff Hovenier, dy ditë më parë në një prononcim për gazetarë ka thënë se Kosova s’duhet të shqetësohet dhe ta prishë gjumin për shkak të kërcënimeve që vijnë nga Serbia.

Hovenier ka thënë se në Kosovë gjende aleanca më e suksesshme në histori dhe se ka një prani të fuqishme në Kosovë dhe se është e gatshme ta bëjë atë që duhet.

“Ne nuk e prishim gjumin natën për t’u shqetësuar për atë kërcënim. Dhe nuk besoj që populli i Kosovës duhet të mos e bëjë gjumin mirë për këtë, sepse aleanca ushtarake më e suksesshme në histori ka një prani shumë të fuqishme këtu, e gatshme për të bërë të atë që duhet”, kishte thënë Hovenier.

Lajmet Kërcënimi i Vuçiqit / Hovenier porositi kosovarët të mos e prishin gjumin >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>