Kearns i reagon BE-së: Nuk keni qasje të balancuar kur bëhet fjalë për Serbinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka reaguar lidhur me thirrjen e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të formojë një grup të veçantë për të punuar në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Nga Bashkimi Evropian, zgjodhën që të mos komentojnë mbi këtë çështje.

E për këtë në rrjetin social, X, Kearns shkroi se BE po demonstron zero ekuilibër kur bëhet fjalë për Serbinë, shkruan klankosova.tv

“Vazhdimisht, BE-ja nuk ka qasje të balancuar kur bëhet fjalë për Serbinë” – shkroi ajo.

Ndryshe, Kosova është në pritje të vendimit për pranimin eventual në Këshillin e Evropës dhe gjasat për anëtarësim janë rritur pas dhënies së mendimit pozitiv nga Komiteti për Politikë dhe Demokraci i kësaj organizate.

Lajmet Kearns i reagon BE-së: Nuk keni qasje të balancuar kur bëhet fjalë për Serbinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>