Kapen me 7 kg kokainë në makinë, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë janë arrestuar në Padiva të Italisë, pasi janë kapur me 7 kg kokainë në makinë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, tregtia bëhej pranë një supermarketi në Padiva.

Gjatë kontrollit fizik, efektivët e policisë gjetën dhe sekuestruan mbi 7 kg kokainë, në konkretisht 2.5 kg në makinën e njërit shqiptar dhe 4.8 kg kokainë në makinë e tjetrit.

Të dy shqiptarët, e moshave 41 dhe 42-vjeç ndodhen në paraburgim, në pritje të masës së sigurisë nga drejtësia italiane.

Lajmet Kapen me 7 kg kokainë në makinë, arrestohen dy shqiptarë në Itali >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>