“Ju jeni hajna” – Një qytetar i ofendon veteranët në protestë, situata gati eskalon në përplasje fizike

Pas përfundimit të protestës së fëmijëve të dëshmorëve kundër kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka pasur pak tension.

Një qytetar është afruar te Shoqatat e dala nga lufta dhe i ka quajtur veteranët “hajna”.

“Shumë prej jush jeni hajna, prej juve ushtarëve, ku keni qenë 60 mijë ushtarë. Hajni është hajn”, dëgjohet duke thënë ai.

“Unë jam hajn në Evropë, nuk vjedhi sikur këta”, thotë tutje ai,

“Kurti është patriot”, thotë ai.

Pas këtij konfrontimi, ka ndërhyrë edhe Policia e Kosovës.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!