Ja sa do të paguhen mësimdhënësit pas publikimit të vlerës së koeficientit

Kaq do të paguhen mësimdhënësit pas publikimit të vlerës së koeficientit.

Qeveria ka bërë publike vlerën e koeficientit duke e bërë kështu edhe plotësim ndryshimin e Ligjit të Buxhetit.

Vlera e koeficientit do të jetë 105 euro.

Në arsim, pagat e mësimdhënësve do të sillen prej koeficientit 5.6 për ata të shkollave fillore dhe të mesme të ulëta deri në 5.8 për mësimdhënës të shkollave të mesme të larta.

Duke e llogaritur me vlerën e koeficientit, mësimdhënësi i shkollës së mesme do të marrë rreth 609 euro pagë, ndërkaq, ai i shkollës fillore, do të paguhet rreth 588 euro.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!