Ivana Stradner reagon për raportimet e mediave ruse pasi Kosova mbylli komunat paralele

Ivana Stradner, bashkëpunëtore shkencore në Fondacionin për Mbrojtjen e Demokracisë në Uashington, ka reaguar lidhur me raportimet e mediave ruse pasi Kosova ka mbyllur 7 komuna paralele që kanë operuar ilegalisht në vend.

Ajo me ironi ka thënë se Rusia tashmë ka filluar “raportimin e drejtpërdrejtë”, derisa ka ndarë disa nga titujt.

“Lajmet e mëngjesit të sotëm: Titujt e bujshëm “Enklavat serbe në Kosovë janë sulmuar” dhe Vuçiq do të kontaktojë Rusinë dhe Kinën. Rusia tashmë ka filluar “raportimin e drejtpërdrejtë”. Kanalet e të djathtes ekstreme ne Telegram kanë filluar të nxisin se spastrimi etnik kundër serbëve ka filluar. Do të jetë një fundjavë e ngarkuar”, ka shkruar ajo.

Lajmet Ivana Stradner reagon për raportimet e mediave ruse pasi Kosova mbylli komunat paralele >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>