Ishte e bukur si një yll, 16-vjeçarja përfundoi në këtë gjendje nga shampoja e flokëve

Katër vjet më parë Aleema Ali i Bradford teksa qëndronte në një konvikt ajo zuri morra. Për t’i larguar ajo aplikoi një shampo mjekësore, “Full Marks Solution”.Por vajza e re nuk e dinte se kjo gjë do i ndryshonte jetën për keq njëherë e përgjithmonë.

Shampoja i shka ktoi asaj një aler gji të keqe. Ajo tha se fytyra e saj ishte njësoj si të me rrte fl akë, e cila ishte 12 vjeç në atë kohë, u dërgua me urgjencë në spital ku u vendos në kujdes inte nsiv dhe në ko ma për dy muajt e ardhshëm. Prindërit e saj kanë qenë në gjendje shumë të rënduar dhe ashtu janë sot e kësaj dite.

LEXO EDHE KETE

Sportistja kryen marrëdhënie para kamerave (VIDEO)

Nga shampoja ajo mori fla kë, por kjo gjë është e pakuptueshme për shumë njerëz. Aleema, e cila tani është studente me kohë të plotë, pësoi dje gie të shkallës së tretë në 55% të trupit të saj, duke përfshirë fy ty rën, kokën, krahët, gj.oksin, kofshët, stomakun, shpinën dhe duart, duke humbur shtatë gishta.Aleema thotë se do ia dalë të jetë si më parë, ajo ka bërë shumë ope rac ione dhe thotë se nuk do të ndalet derisa sa të jetë si më parë.

Ajo tha:Në një farë mënyre, unë jam e lumtur tani që kjo ka ndodhur,” thotë ajo. Kjo më bëri një person më të mirë.Vetëvlerësimi dhe vetëbesimi im u rritën me shpejtësi.Në Britaninë e Madhe pas kësaj ngjarje janë bërë thirrje që askush mos të marrë mjekime në farmaci pa recetën e mjekut./Rahoveci.info.info/

Lajmet Ishte e bukur si një yll, 16-vjeçarja përfundoi në këtë gjendje nga shampoja e flokëve >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!