Ish-ministri vdes në natën e Krishtlindjeve

Ish-ministri i Jashtëm italian, Franco Frattini, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare.Mediet vendase bëjnë me dije se politikani vdiq në spitalin Gemelli në Romë.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri aktual i Mbrojtjes në Itali, Guido Crosetto, i cili ka shprehur hidhërimin e tij për ikjen nga jeta të ish-ministrit të Jashtëm në rrjetet sociale.

LEXO EDHE KETE

Babagjyshi rrihet me shkelma kokës

“Lamtumirë Franco. Ti na lë në natën më të veçantë dhe të jashtëzakonshme të vitit, ndoshta sepse ke qenë gjithmonë një person i veçantë dhe i jashtëzakonshëm”, ka shkruar në rrjetet sociale ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto./Rahoveci.info.info/

Lajmet Ish-ministri vdes në natën e Krishtlindjeve >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!