Institutit Hidrometeorologjik njofton se si do të jetë moti sot

Moti i ndryshueshëm sot në Kosovë.

Sot në vendin tonë parashihet të mbajë mot pothuajse i ngjashëm, si pasojë e masave të fuqishme anticiklonike të cilat janë stacionuar mbi Gadishullin Ballkanik.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, mëngjesi i sotëm do të vazhdojë të jetë me ngrica dhe mjegull, ndërsa mesdita me temperatura pothuajse pranverore.

Minimalet e ditës parashihet të sillen prej -1 deri në 0 grandë Celsius, ndërsa maksimalet prej 8 deri në 11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!