Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se si do të jetë sot moti

Ky është moti sot në Kosovë.

Sot në vendin tonë pitet të mbajë mot i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në pjesën e parë të ditës parashihen reshje shiu, ndërsa pasdite pritet dobësim i tyre.

Në juglindje dhe lindje të vendit, pasdite nuk parashihet të ketë reshje.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 1 deri 3 më e ulëta, ndërsa ato maksimale prej 3 deri 5 gradë Celsius.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!