​Inflacioni vazhdon ta godasë Kosovën, rritet çmimi i mallrave në bujqësi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar indeksin e çmimeve të inputeve në bujqësi për tremujorin e tretë të këtij viti, ku theksohet se indeksi i mallrave dhe shërbimeve aktualisht të konsumuara në bujqësi, ka rritje për 27.9%, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit 2021. Kurse, indeksi i mallrave dhe shërbimeve që kontribuojnë në investimet në bujqësi, ka rritje për 10.4%

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!