Iluzion optik: Sa numra shihni në foto?

Optika po tërheq shumë vëmendje në rrjetet sociale dhe është një mënyrë e shkëlqyer për t’u argëtuar.

Videoja e publikuar në TikTok u përball me polemika të mëdha pasi njerëzit nuk mund të përcaktonin se sa numra shihnin në foto dhe vazhdimisht jepnin përgjigje të gabuara.

Shumica e njerëzve shohin numra të ndryshëm në këtë iluzion optik.

Çfarë numri shihni?

 

@hecticnick♬ Cool Kids (our sped up version) – Echosmith

Dhe, cili është numri i saktë? Pas shumë kërkimesh dhe kërkimesh, ne po ju lejojmë të mësoni të vërtetën.

Pra, fotografia tregon numrin 3452839. Shumica e njerëzve janë ngatarruar më shumë me shifrat e para dhe të fundit, për shkak të modelit që i mbulon ato. /Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!