Ia huq ministrja Nagavci, uron besimtarët ortodoks në vend të atyre katolik

Besimtarët katolik në Kosovë po festojnë sot Krishtlindjet, datën më të rëndësishme të kalendarit të tyre fetar.

Shumë politikanë kosovarë si mbrëmë ashtu edhe sot po ju urojnë Krishtlindjet besimtarëve katolik duke ju uruar dashuri, paqe e mirësi.

Por jo të gjithë janë treguar të saktë me urimin që kanë bërë përmes rrjeteve sociale.

Një prej tyre që ja ka huq me urimin është ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, e cila në vend që të uronte besimtarët katolik për Krishtlindjet, ka uruar ata ortodoks, por që këta të fundit Krishtlindjet i festojnë më vonë, saktësisht më 7 janar, shkruan Reporteri.

Nagavci më pas e ka larguar postimin dhe ka bërë urimin tjetër kur uron besimtarët e katolikë për Krishtlindje.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!