I vjedhin makinën me fëmijën brenda, tmerrohet nëna

Një burrë është arrestuar pasi  vodhi një makinë në rrugë  me një fëmijë ende brenda.

Fëmija u gjet i padëmtuar rreth një orë më vonë ende brenda automjetit pasi ishte braktisur aty pranë. Autori udhëtoi  me fëmijën e vogël për rreth një orë para se të gjendeshin.

Mamaja e fëmijës u tmerrua kur kuptoi që mjeti i saj u rrëmbye së bashku me fëmijën.

Një 41-vjeçar është arrestuar në lidhje me incidentin, tha Policia e West Yorkshire.

Makina u gjet pas një kërkimi “të gjerë”, i cili përfshinte mbështetjen e një avioni policie.

Policia e West Yorkshire mori një telefonatë për një automjet të vjedhur nga një adresë në South Parade, Ossett. Telefonuesi konfirmoi se një fëmijë i vogël ishte brenda mjetit.

Detektivja Sarah Degnan e Wakefield CID tha: “Ky ishte padyshim një incident i tmerrshëm siç do të ishte për çdo prind dhe ne po bëjmë gjithçka që mundemi për të identifikuar përgjegjësit.’’ /abcnews.al

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!